Сейчас в сети: 396
Сейчас в сети: 396
Ознакомьтесь с нашими мероприятиями и спецпроектами!
star_border

Правила та особливості оплати послуг Google AdWords

Успіх Вашої реклами залежить не лише від якості налаштувань, але й стабільної неберебійної її роботи. Невірне налаштування оплати, збої та та несвоєчасне її виконання є дуже частими причинами зупинки рекламних кампаній та втрати Вашого прибутку. Саме тому в цій статті ми розглянемо усі правила та деталі щодо оплати послуг Google AdWords в Україні.

 

Для початку варто зауважити, що правила оплати та її можливості суттєво відрізняються в різних країнах. Різні правила будуть застосовуватися залежно від обраної Вами країни оплати при налаштуванні Профілю на етапі створення облікового запису. Наголосимо, що дана стаття стосується лише правил при обранні платіжної країни - Україна.

 

 

 1. Налаштування платіжного профілю

 

При налаштуванні платіжного профілю в обліковому записі Google AdWords потрібно бути уважним та заздалегідь правильно обрати усі опції, оскільки більшість з них  є незмінними, а також впливають на умови оплати та отримання документації.

 

Передусім варто зауважити, що Ви можете обрати між 2 типами рахунків в платіжному профілі:

 

 • Фізична особа
 • Комерційний

Якщо ви представник компанії, якій потенційно в майбутньому необхідно отримання документації, то безумовно обирайте тип рахунку “Комерційний”.

 

Крім того, важливим є обрання юридичної особи та Вашого податкового статусу. Залежно від обраного типу рахунку AdWords пропонує обрати між 3 типами платників:

 

 • Фізична особа
 • Фізична особа-підприємець
 • Юридична особа

 

Не забувайте, що реєстрація платника податку ПДВ відокремлена від обрання типу платинка, тому Вам в будь-якому разі треба нижче буде вказати, що Ви є зареєстрованим платником та внести Ваш Індивідуальний податковий номер.

 

Зауважте, що інформація щодо типу рахунку та платника, а також платіжні деталі, такі, як Індивідуальний податковий номер та ЄДРПОУ є незмінними. При необхідності зміни Платника необхідно створити новий обліковий запис.

 

Для коректного налаштування платіжного профілю згідно Ваших потреб важливо правильно обрати спосіб оплати. Про це читайте в наступному пункті.

 1. Способи оплати та їх особливості

 

Передоплата:

 

 • Кредитна карта
 • Банківський переказ

 

Постоплата:

 

 • Кредитна карта

 

Можливий перехід з передоплати кредитною карту на постоплату і навпаки. Неможливий перехід з оплати банківським переказом на кредитну карту в жодному разі.

 

Особливості оплати кредитною картою:

 

 • Оплата здійснюється напряму в Google Ірландія.
 • Доступні валюти оплати - гривні, євро, долари.  
 • Не сплачується ПДВ на платежі картою.
 • Не надається жодна документація по даним платежам.
 • Мінімальний платіж - 50 гривень
 • Конвертація відбувається згідно тарифів Вашого банку.

 

Особливості оплати банківським переказом:

 

 • Оплата здійснються в Google Україна
 • Доступна валюта оплати лише гривня
 • Сплачується 20% ПДВ на кожен платіж незалежно від податкового статусу
 • Документація надається в залежності від юридичного та податкового статусу.
 • Мінімальний платіж - 200 гривень.
 • Оплата здійснюється лише по унікальному розрахунковому рахунку, зазначеному в Рахунку-фактурі.
 • Доставка платежа до 5 днів.

 

Як нараховується ПДВ?

 

Як уже згадувалося, ПДВ сплачується лише при оплаті банківським переказом в гривні. Оскільки оплата банківським переказом можлива лише по передоплаті, то 20% ПДВ нараховується на платіж, тобто сума відобрежена в Вашій податковій накладній буде рівна 20% від суми платежа. Однак, фактична сплата ПДВ за місяць відбудеться згідно Ваших витрат.

Наприклад, якщо Ви 5 вересня здійснити платіж 1000 грн, то сума ПДВ у Вашій податковій накладній буде 200 гривні. Однак, якщо до кінця місяця Ви витратите лише 800 гривень, то фактично з вашого балансу буде знято лише 160 гривень. Решту буде знято при подальших витратах.

 

Як здійснити повернення коштів?

 

Повернення коштів можливо лише при закритті аккаунту. На жаль, якщо Ви помилково здійснили платіж на невірний розрахунковий номер, то у нас немає можливості повернути Вам ці кошти.

 

При закритті аккаунту кошти, внесені кредитною карткою будуть повернені автоматично протягом 2-3 тижнів з моменту закриття аккаунту.

Якщо Вам необхідно повернути кошти, оплачені банківським переказом, то звертайтесь в Службу Підтримки AdWords.

 1. Документація

 

Отримання документації залежить від обраних Вами налаштувань в Платіжному профілі, а саме Способу оплати та Типу платинка.

 

Як згадувалось у 1 пункті в Україні доступні для вибору наступні типи платників:

 

 • Фізична особа
 • Фізична особа-підприємець
 • Юридична особа

 

Важливим також є обрання податкового статусу платника чи не платника ПДВ.

 

Перелік доступних документів:

 

 1. Рахунок-фактура
 2. Акт прийому та передачі послуг
 3. Акт звіряння взаєморозрахунків
 4. Податкова накладна
 5. Договір про надання послуг з Google Україна

 

Google Україна надає повний спектр документації лише при реєстрації облікового запису на Юридичну особу або Фізичну особу-підприємця, які я платниками ПДВ, та образи спосіб оплати -  Банківський переказ в гривнях.

 

Ще раз наголосимо, що документація не надається в наступних випадках:

 

 • Фізичним особам
 • При обрані способу оплати - Кредитна карта.

 

Коли доступні документи та як їх отримати?

 

 1. Рахунок-фактура

 

Генеруєтся автоматично щоразу при здійсненні платежа та стає доступний до завантаження в електронному форматі в вашому обліковому записі протягом кількох днів. Шукайте його на вкладці “Рахунки та платежі - Трансакції” під відповідним місяцем.

 

 1. Акт прийому та передачі послуг

 

Стає доступний в електронному форматі в 15-числах наступного місяця за попередній. Знаходиться на вкладці “Рахунки та платежі - Трансакції” під відповідним місяцем. Оригінал також надсилається на вказану  в обліковому записі поштову адресу.

 

 1. Акт звіряння взаєморозрахунків

 

Стає доступний в електронному форматі в 15-числах наступного місяця за попередній. Знаходиться на вкладці “Рахунки та платежі - Трансакції” під відповідним місяцем. Оригінали всіх Актів звіряння взаєморозрахунків надсилаються раз в рік в січні на  вказану  в обліковому записі поштову адресу.

 

 1. Податкова накладна

 

Доступна лише Юридичним та Фізичним особам-підприємцям, які є зареєстрованими платниками ПДВ. Генеруєтся автоматично щоразу при здійсненні платежа та стає доступна до завантаження в електронному форматі в вашому обліковому записі протягом кількох днів. Шукайте на вкладці “Рахунки та платежі - Трансакції” під відповідним місяцем. Реєструється в Єдиному реєстрі компанією Google самостійно у відповідний податковий період.

 

Варто зауважити, що якщо Ваша компанія є філією, то задля уникнення помилок в ПН перед здійсненням першого платежа Вам необхідно звернутися в Службу Підтримки AdWords, щоб зареєструвати номер своєї філії, оскільки на разі інтерфейс платіжного профілю не передбачає його внесення самостійно.

 

 1. Договір про надання послуг з Google Україна

 

Генерується автоматично при створенні облікового запису з обраною платіжною країною - Україна, способом платежу - Банківський переказ в гривнях. Стає доступний в електронному форматі протягом кількох днів після реєстрації облікового запису на вкладці “Рахунки та платежі -- Налаштування” внизу сторінки.

Оригінал надсилається на вказану в обліковому записі поштову адресу протягом кількох днів після здійснення першого платежу.


[UNSET] (74).png 1. Внесення змін в платіжний профіль та документи

 

Як уже згадувалось вище, в Україні дуже обмежені можливості щодо зміни платіжного профілю, тому дуже важливо від початку зробити коректне налаштування. Однак, варто все ж таки знати, які зміни можна, а які не можна вносити в платіжний профіль.

 

Які зміни можна вносити в платіжний профіль?

 

 1. Перехід з передоплати кредитною картою на постоплату кредитною картою.

 

Цю зміну ви можете здійснити в аккаунті самостійно.

 

 1. Перехід з постоплати кредитною картою на передоплату кредитною картою.

 

Цю зміну Ви можете внести лише, звернувшись до Служби Підтримки AdWords. Попередньо Вам необхідно оплатити наданий вам кредит та внести додаткового ще одну суму вашого кредитного ліміту.

 

 1. Юридична та поштова адреси.

 

Цю зміну ви можете здійснити в аккаунті самостійно.

 

 1. Юридична назва

 

Цю зміну Ви можете внести лише, звернувшись до Служби Підтримки AdWords, надавши документ, який підтверджує зміну назви Вашої компанії.

 

 1. Помилка у вказаному ІПН

 

Цю зміну Ви можете внести лише, звернувшись до Служби Підтримки AdWords, надавши документ про реєстрацію Платника ПДВ. Зверніть увагу, що повна зміна ІПН неможлива, допускається лише виправлення помилки.

 

 1. Помилка в написанні ЄДРПОУЦю зміну Ви можете внести лише, звернувшись до Служби Підтримки AdWords, надавши документ про реєстрацію. Зверніть увагу, що повна зміна ЄДРПОУ неможлива, допускається лише виправлення помилки.

 

Які зміни не можна вносити в платіжний профіль?

 

 1. Способу платежа з кредитної карти на банківський переказ і навпаки.
 2. Тип рахунку.
 3. Тип платника.
 4. Деяку інформацію про платника:
 • Індивідуальний податковий номер
 • ЄДРПОУЯк внести зміни в документи?

 

Ви можете замовити виправлення більшості документів безпосередньо в інтерфейсі AdWords. Для цього Вам необхідно натиснути на меню “Замовити виправлення документа”.[UNSET] (75).pngВ цьому ж меню ви можете замовити повторне відправлення документа (він буде надісланий на вказану в платіжному профілі поштову адресу).

Замовити корегування в обліковому записі можна для всіх документів, окрім Податкової накладної. З метою внесення змін в Податкову накладну звертайтеся до Служби Підтримки AdWords.Сподіваюсь, що ця стаття допоможе Вам не робити помилок в налаштуванні платіжного профілю та уникати затримки та зупинки Ваших рекламних кампаній.

Комментарии
Альона Б
Сентябрь

Дякую за корисну статтю! Коли я брала участь у Google Online Marketing Challenge у цьому році, там не було можливості безпосередньо налаштовувати свій платіжний профіль. А завдяки цій статті я розібралася з правилами та деталями щодо оплати послуг Google AdWords в Україні.